A község történetének legnagyobb csalása volt készülőben...
A közelmúltban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Cibakházán alig két nap alatt harminc házra tettek ajánlatot egy szabolcsi székhelyű cég emberei – adta hírül a .
Lung Györgyné eladásra kínálta házát a faluban – mihelyst meghirdette az ingatlant, két fiatal kopogott be hozzá vételi szándékkal. "Feltűnő volt, hogy a szobákon kívül semmire nem voltak kíváncsiak. Annyit mondtak csupán, hogy egy vállalkozás venne több házat Cibakházán más megyebeli családok számára, s az enyém pont megfelelne. Nem nézték meg az épületet kívülről, a kertet, a garázst, ennek ellenére azonnal jelezték vételi szándékukat. Már tették is volna elém az elővételi szerződést, ám én ennyire nem akartam elkapkodni a dolgot. Felajánlották, ha pénztári bizonylat ellenében adok nekik 7000 forintot, még a tulajdoni lap beszerzésével sem kell bajlódnom, elintézik ők. Na erre hajlandó voltam," mondta el Lung Györgyné.
Az asszony délután tudta meg, hogy rajta kívül még több családnál is ugyanilyen ajánlatot tettek. Azonnal felkeresték Hegyes Zoltán polgármestert – az ő tanácsára hívták a kunszentmártoni földhivatalt, hogy nehogy bárkinek is kiadják a lapokat.
"Mikor kiderült, hogy alig 48 óra alatt harminc ingatlanra tettek alku nélküli vételi ajánlatot, s két héten belül készpénzben fizetnek is, már gyanússá vált az ügy. A legfurcsább az egészben, hogy a 300 ezres, omladozó épülettől kezdve a kacsalábon forgó házig mindenféle ingatlan fellelhető volt a listájukon. Ráadásul a vásárlás céljaként mindenkinek mást állítottak: volt ahol befektetési célzattal akartak házat venni, akadt akinek hátrányos helyzetű nagycsaládok, úgynevezett szociális menekültek betelepítéséről tettek említést, de állami gondozás alatt lévő fiatalok számára is néztek épületet. Sőt, raktár és telephely is szerepelt indokaik közt," közölte a polgármester.
Hegyes Zoltán hozzátette: "Úgy vélem, ha egy komoly vállalkozás ilyen volumenű beruházásra készül egy településen, annak illik az önkormányzattal felvenni a kapcsolatot. Utánanéztem az egyik pénztárbizonylaton szereplő bélyegző alapján a cégnek: az ingatlanfelvásárlás mögött egy berekböszörményi székhellyel, alig négy hónappal ezelőtt alapított Kft-re bukkantam, melynek a cégközlöny szerint mindössze egymillió forint a vagyona. Mindezek ismeretében úgy gondoltam, Cibakháza történetének legnagyobb csalása van készülőben, emiatt feljelentést tettem a Kunszentmártoni Rendőrkapitányságon és szórólapon azonnal tájékoztattam a település valamennyi lakóját a helyzetről. Tudomásom szerint ezek után többet nem jelentkeztek a vevők, egyetlen ingatlan sem került a birtokukba.
A nyomozók feljelentés-kiegészítés során vizsgálták a cibakházi önkormányzat bejelentését – közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense.