177 tő kannabiszt foglaltak le Budapesten és Kunpeszéren

Az ügyben kábítószer-birtoklás gyanúja miatt indult eljárás.

2021. január 22., 09:31

Szerző:

 

Őrizetbe vettek a rendőrök két budapesti férfit, aki a gyanú szerint kannabiszt termesztett egy budapesti és egy kunpeszéri ingatlanban - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu honlapon.

A közlemény szerint a nyomozók a keddi házkutatáskor 177 tő kannabiszt, csaknem egy kilogramm kiporciózott növényi törmeléket, kábítószer fogyasztásához használt eszközöket, valamint több millió forintnyi készpénzt és valutát foglaltak le.

A budapesti ingatlanban két - feltehetően - fegyvert is lefoglaltak, azokat szakértők vizsgálják - tették hozzá. Az ügyben kábítószer-birtoklás gyanúja miatt indult eljárás.

Gyugyi Csilla Bács-Kiskun megyei főügyész pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a Kunszentmiklósi Járási Ügyészség a szökés, elrejtőzés, az eljárás jogellenes befolyásolása és a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a gyanúsítottak letartóztatását, amelyet a Kecskeméti Járásbíróság el is rendelt.

A döntés nem végleges, mert a terheltek és védőik fellebbeztek ellene - olvasható a közleményben.

 

(MTI)