Rendőrt hívtak egy aligátorteknősre

Meglepő riasztást kaptak a Balatonlellei Rendőrőrsön pénteken, miszerint a 7-es főút mentén egy műanyag rekesz mellett aligátorteknőst találtak.

2023. augusztus 6., 11:20

Szerző:

Pénteken a reggeli órákban találtak rá egy műanyag rekeszben az aligátorteknősre a 7-es főút mellett Balatonlellénél. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park közleménye szerint az állatot feltehetően a rekeszben dobhatták ki az út szélére, de erős állkapcsának köszönhetően a teknős könnyedén kirágta magát ketrecéből – írja az Index. A rendőrség a Nemzeti Park Természetvédelmi Őrszolgálatának segítségével fogta be az aligátorteknőst. Egy ekkora példánynak már komoly harapása lehet.

A Park honlapján az írják, hogy az aligátorteknős a nevét is onnan kapta, hogy késéles, csőrszerű állkapoccsal rendelkezik, amellyel erőfeszítés nélkül képes felaprítani zsákmányát. Emellett a fajt könnyen felismerhetjük a farkukon megjelenő szarukúpokról, illetve a fiatal felnőtt egyedek esetében kisebb tüskék láthatók a gerinc és bordapajzsok mentén. A lábán lévő erős karmok szintén a zsákmány felaprításában játszanak szerepet. A közleményben kiemelték: „az aligátorteknős különösen veszélyes állatfajnak minősül, legálisan kizárólag állatkertekben tartható”.A befogott teknőst chippel látták el és a hivatalos engedélyeztetés után vagy állatkertbe vagy teknősparkba szállítják.

(Kiemelt képünkön az aligátorteknős rendőri jelenléttel. Fotó: Balaton-felvidéki Nemzeti Park Facebook oldala)

Tegnap 17:04

Az elvitetett falevél hiányzik a kertből, mert nem lesz, ami megkösse a nedvességet, elveszíti a tlajas a szerves tápanyagtartalmát, amit azután súlyos összegekért vásárolt, trágyával vagy humusszal pótlunk vissza, ráadásul lenullázuk a kert karbonraktárát is.

A Jazzy Rádió Business Class műsorának Dr. Heltai Miklós, a MATE Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézetének intézetigazgatója beszélt arról, hogy miért látunk egyre nagyobb számban vörös rókát Budapesten, és mit kell tennünk, ha találkozunk egy rókával.