A Pfizer piacra dobná a csodavakcinát

Az év második felében a Pfizer és a BioNTech megkezdi a következő generációs, a koronavírusok széles köre ellen védő oltások embereken történő tesztelését, írja a Reuters.

2022. június 30., 12:15

Szerző:

A jelenlegi megközelítésen túlmutató oltásokkal kapcsolatos kísérleti munkájukban szerepelnek a T-sejteket erősítő oltások, amelyek elsősorban a súlyos megbetegedések ellen védenének, ha a vírus veszélyesebbé válik, valamint a pánkoronavírus oltások, amelyek a vírusok szélesebb családja és annak mutációi ellen védenek.

A vírus folyamatos mutációi, amelyek könnyebben kikerülik a vakcinás védelmet, valamint az emberi immunmemória csökkenése miatt a vállalatok, kormányok és egészségügyi szervek egyre sürgetőbbé teszik a megbízhatóbb védelmi eszközök felkutatását.

A BioNTech a fertőző betegségekkel foglalkozó üzletágának további fellendítése érdekében elmondta, hogy önállóan dolgozik olyan precíziós antibiotikumokon, amelyek a jelenleg rendelkezésre álló fertőzésellenes szerekkel szemben rezisztenssé vált szuperbaktériumokat pusztítják el.

Közegészségügyi kutatók az antibiotikum-rezisztens fertőzések miatt évente közel 70 ezerre teszik az Egyesült Államokban és az Európai Unióban az antibiotikumoknak ellenálló fertőzésekben elhunyt emberek számát.

(Kiemelt kép: Egy egészségügyi dolgozó előkészíti a Covishield koronavírus elleni Covid-19 vakcina egy adagját egy multiplex moziterem komplexumban felállított ideiglenes oltóközpontban Mumbaiban 2021. augusztus 17-én. Fotó: Punit PARANJPE / AFP)

Ha eddig nyomasztotta, hogy a telefonja „lehallgatja” a beszélgetéseit, akkor van egy szomorú hírünk: feltalálták az eszközt, amely képes a gondolatolvasásra. Ha abban reménykedik, hogy az eszköz a gazdagok kiváltsága lesz, ugyancsak csalódnia kell, ugyanis már 89 dollárért, vagyis nagyjából 36 ezer forintért hozzájuthat a kütyühöz.