4 gyakori hiba, ami miatt a fürdőszoba túl kicsinek tűnik
Ha eleve nem túl nagy a fürdőszoba, ezekkel a megoldásokkal vigyázni kell.
Már a fürdőszoba kialakításakor el lehet követni olyan hibákat, amelyek miatt már rövid távon is túl szűknek és kényelmetlennek érződik majd ez a helyiség. Bár egyes tényezők adottak lehetnek, például a rendelkezésre álló négyzetméterek, ám az ezek által kínál lehetőségeket érdemes kihasználni. Ennek ellenére a lakberendezők még mindig sok helytelen megoldással találkoznak – írta meg a The Spruce.
Az építkezéseknél is gyakran elkövetik azt a hibát, hogy a fürdőszoba esetében nem terveznek ablakot, mondván így melegebb lesz a helyiség. Azzal azonban sokan nem számolnak, hogy így sokkal szűkösebbnek tűnik majd, még akkor is, ha lapvetően egy nagyobb helyiségről van szó. Azzal is el lehet rontani a helyiség hangulatát, ha az ablakokra olyan sötétítő kerül, amely szinte egyáltalán nem engedi be a fényt. Nem számít, hogy sötétítőfüggönyről vagy redőnyről van szó, tény: a kevés fény hatására a egész helyiség sokkal kisebbnek érződik.
Ám ezen kívül is akadnak olyan alapvető hibák, amelyeket könnyedén ki lehetne küszöbölni a beköltözéskor vagy a lakásfelújításkor, sőt egyes pontokon néhány perc alatt is lehet javítani.
A fürdőszoba ettől lesz túl kicsi
Egyesek szeretnek órákra elmerülni a habokban, míg mások inkább a zuhanyzást kedvelik, ám bármelyik csoportba is tartozik, azt mindenképpen szem előtt kell tartani, hogy egy túl nagy káddal hosszú távon senki nem jár jól. Bár ez kényelmes megoldásnak tűnhet, csakhogy a méretéből fakadóan rengeteg hasznos helyet vesz el a fürdőszoba alapterületéből. Ha nem áll rendelkezésre sok hely, érdemes megfontolni, szükség van-e egyáltalán a kádra: sok esetben egy zuhanyfülke hasznosabb megoldás.
Sokan a mosdókagyló mellett tartják a gyakran használt eszközöket és tárgyakat, ezzel azonban egyrészt nem keltenek rendezett hatást, másrészt a felesleges tárgyaktól még zsúfoltabbnak tűnhet az egész helyiség. Érdemes ezt a felületet üresen hagyni, legfeljebb egyetlen dekorációs elemet elhelyezni rajta, minden másnak pedig új helyet kell találni.
Ugyanez a hatás érvényesül akkor is, ha túl sok bútor kerül be ebbe a helyiségbe. Sokan hajlamosak ide rejteni mindent, ám a tiszta törölközőket például nem feltétlenül itt kell tárolni egy hatalmas szekrényben, hiszen ebben a helyiségben felesleges helyet foglalnak. Amennyiben a fürdőszoba nehezen szellőzik ki, a párásodás miatt ez egyébként sem egy előnyös megoldás.
A túl sok dekoráció kerülendő, de a másik véglet az, amikor egyáltalán nincs díszítés a fürdőszobában. Ettől egyrészt túl steril hatást kelt, barátságtalanná válik, másrészt esztétikailag sem lesz szép. Nem feltétlenül dekorációs tárgyakra van szükség: a színekkel és a textúrákkal is lehet játszani, akár a burkolatok esetében is.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Shutterstock)