Vissza a gyökerekhez – új francia filmvígjáték a mozikban

2018. június 12., 10:42

Szerző:

Dany Boon neve sokaknak ismerős lehet, Ő az a francia színész-rendező, aki minden évben készít egy kasszasikert jelentő filmet hazájában. Remekül vegyíti a klasszikus francia filmekre jellemző humort az aktuális trendekkel, így pedig egy nagyon széles közönséget képes megcélozni.

Legújabb mozijában egy elismert formatervezőt, Valentin D-t alakítja, akiért egész Párizs kapkod. Valentin egy kis északi faluból származik, és ezt rendkívül szégyelli, ezért valóságos sokként éli meg, amikor a rokonsága egyszer csak beállít hozzá. Az igazi őrület akkor veszi kezdetét, amikor egy baleset miatt a férfinak teljesen kiesik az elmúlt húsz év, és hirtelen újra az az egyszerű ám sokkal inkább szerethető északi srác lesz, aki korábban volt. Az már más kérdés, hogy ezt miként tudja feldolgozni a finoman szólva is kissé sznob és felszínes környezete.

Az alapszituáció adott egy remek vígjátékhoz, és hála a magyar fordítónak és az ötletes szinkronnak, egy igazán szórakoztató filmet kapunk. Dany Boon „Vissza a gyökerekhez” című filmje az év legnézettebb filmje Franciaországban, és bár hasonló babérokra aligha törhet hazánkban, aki egy könnyed szórakozásra vágyik a moziban, bátran válassza a rendező új filmjét.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

2024. április 11., 11:02

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.