Indiában az Aglaja

Deák Krisztina filmjét műsorra tűzi az Indiai Köztársaság legnagyobb nemzetközi filmszemléje Goában – közölte a Magyar Filmunió és a Magyar Nemzeti Filmalap.

2012. november 28., 13:14

November 20-án kezdődött és a hétvégéig tart India A-kategóriás

nemzetközi filmfesztiváljaGoában. A nagyszabású rendezvény válogatást mutat be a nagyvilág filmgyártásának javából, melybe meghívta és műsorra tűzi az Aglaja című filmet. A díszbemutatón részt vesz Deák Krisztina és Szakács Györgyi a film jelmeztervezője.

Deák Krisztina (Eszterkönyv, Jadviga párnája)

legutóbbi filmjeanya és lánya egymásrautaltságáról, a család széthullásáról, az összetartozás nagyszerűségéről és átkáról, a felnőtté válásról szól. A főszerepekben Ónodi Eszter, Bogdán Zsolt és Jávor Babett látható.

A történet valós eseményeket dolgoz fel, egy menekült kelet-európai artistacsalád kálváriáját meséli el Nyugaton. A forgatókönyv, melyet a rendezőnő jegyez, a fiatalon meghalt, román származású svájci írónő, Aglaja Veteranyi A gyermek a forró puliszkába esett című regénye alapján készült.

A lengyel és román partnerekkel koprodukcióban készült film operatőre Máthé Tibor volt, magyar producere Muhi András, gyártója az Inforg Stúdió.

Az

Aglajacímű film nemzetközi premierje alkalmából nemrég elnyerte a legjobb film és a Török Filmkritikusi Szövetség (SİYAD) díját is az antalyai filmfesztiválon.

A Múzeumok Éjszakája idén több mint 470 hazai közgyűjteményt kapcsol össze, és mintegy 2700 programmal készül a Kárpát-medence-szerte megmozduló közönség számára. Egyetlen éjszakára megnyílnak a zsinagógák kapui is, hogy fénnyel, zenével és történetekkel vezessék be a látogatókat a zsidó hagyományok spirituális és kulturális világába.