Fantasztikus homokszobor készült Tinnyén József Attila születésnapjára

2019. április 11., 08:38

Szerző:

A Pilisben, a Budai-hegység és a Gerecse között, a Békás-patak vagy Körtvélyes-patak völgyében, Budapesttől 35 km-re található Tinnye, ez a honfoglaláskori bájos kis település. Itt él és alkot Monostori Ferenc homokszobrász, aki 10 éve él a Pest megyei faluban

A mester a Költészet Napja alkalmából elkészítette József Attila szobrát: az alkotás egy több műből álló szoborcsoport része, amelynek címe: A hetedik te magad légy!

Íme a mű:

Fotó: Facebook/Monostori Ferenc

A 2,5 méteres alkotáshoz nagyjából 15-20 köbméter homokot használt fel a szobrász. A nyersanyagot ipari döngölő békával kalodákba döngölte, úgy formázta. A homok előnye a kőhöz képest, hogy könnyebb formálni, gyorsabban lehet vele haladni, akár egy hét alatt is elkészül egy mű. Igaz, a fagy sajnos hamar tönkreteszi.

A költészet napján már megtekinthetőek az elkészült szobrok, este 18 órától pedig Pokrócz Enikő színésznő énekel a nagyközönségnek – írta a Sokszínű Vidék.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.