Dörner együttműködésre kiszemelt színháza húsz éve megszűnt
„Egy Magyarországon nyertes szélsőjobboldali pályázat szerzői egy csaknem két évtizede megszűnt színházzal kívánnak együttműködni, melyet egy holokauszt-túlélő alapított” – írja Erkölcstelen dilettantizmus című cikkében a Kanadai Magyar Hírlap az Új Színház ügye kapcsán.
A magyar nyelvű kanadai lap főszerkesztője, Christopher Adam által jegyzett cikkben az áll: 2012 februárjától „megszűnik a gazdaságilag stabil állapotban lévő és népszerű budapesti Új Színház, melyet Dörner György rendező és Csurka István szélsőjobboldali publicista-pártelnök kultúrközpontja fog felváltani”. A cikk beszámol a szakmai bizottság döntését semmibe vevő főpolgármesteri kinevezésről. Dörner nyilvánosságra került pályázatáról azt írják, „hibákkal teli és nyíltan szélsőséges”, amelyet Kanadában kizárt, hogy bármely kormányzati szerv elfogadna - írja a
7óra7.A cikk idézi Dörner pályázatának azon részét, amely a kanadai magyarságot is érinti: „Együttműködést kívánunk kialakítani a tengerentúlon is, elsősorban a Kanadai Magyar Színházzal és a Kanadai Magyar Televízióval, amely ugyan torontói székhelyű, de szerte Kanadában a magyarságnak közvetíti az értékeket.”
„A nyertes szélsőjobboldali pályázat szépséghibái a következők: a torontói Kanadai Magyar Színházat Kertész Sándor holokauszt-túlélő alapította, 1987-ben Kosaras Vilmos (Pufi) vette át annak vezetését, aki egyben a Menora című magyar zsidóság lapjának főszerkesztője volt. A Kanadai Magyar Színház a kilencvenes években megszűnt, Pufi, a Kanadai Magyar Televízió producere pedig augusztusban meghalt. A KMTV heti adását Kosaras Mira (Pufi felesége) ugyan tovább viszi, azt viszont eléggé nehéz elképzelni, hogy pont a MIÉP-es antiszemita színházzal fog együttműködni. Tehát egy Magyarországon nyertes szélsőjobboldali pályázat szerzői egy csaknem két évtizede megszűnt színházzal kívánnak együttműködni, melyet egy holokauszt-túlélő alapított” – zárul a Kanadai Magyar Hírlap cikke.