A kövérek felpofozására buzdított a Putyin-rajongó homofób balettcsillag, bukta a szerepét a párizsi operában

2019. január 14., 17:42

Szerző:

Visszavonta a párizsi opera Szergej Polunyin ukrán származású orosz balettművész meghívását, miután a sztártáncos Vlagyimir Putyin orosz elnököt dicsőítő és a kövéreket sértő kijelentéseket tett – írja a Magyar Narancs.

A 29 éves táncos A Hattyúk tavában lépett volna fel februárban. A párizsi opera azonban hétfőn közölte, hogy a Polunyin által hirdetett nézetek nem egyeztethetők össze az operaház által vallott értékekkel.

Szergej Polunyin
Fotó: Instagram/Rita Wood

A balett fenegyerekének számító táncművész, akit pályája elején sokan Rudolf Nurejevhez hasonlítottak, a múlt héten

a kövérek felpofozására buzdított a közösségi médiában, mert, mint mondta, nem bírja elviselni a lustaságukat. 

A táncos Instagram-oldalán karácsony előtt olyan fotókat tett közzé magáról, amelyeken látható, hogy az orosz elnök arcképét tetováltatta a mellkasára később  egyes férfi táncosok „férfiatlanságán" gúnyolódott.

 

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.