Az Egyesült Államok mozgósítja csapatait
A kirendelt egységek és eszközök legkésőbb péntekig megérkeznek a kijelölt területekre.
További amerikai katonai eszközök és egységek érkeznek a kelet-európai országokba a mai napon – mondta egy magas rangú védelmi tisztviselő csütörtökön újságíróknak, írta a CNN.
Az információk szerint 2-2-2 darab F–35-ös vadászgép érkezik Észtországba, Litvániába és Romániába a csütörtöki nap folyamán. Valamint támadóhelikopterek csoportja is „úton van” – mondta a tisztviselő, de megjegyezte, hogy „néhány időjárásból kifolyó problémájuk akadt”, hogy eljussanak a helyszínre. „Még mindig arra számítunk, hogy ezek az Apache helikopterek még ma a helyszínre kerülnek” – mondta a tisztviselő.
Egy keddig bejelentés szerint akár nyolc F-35-ös vadászgépet repülhet Németországból más kelet-európai országokba a NATO keleti szárnya mentén, 20 AH-64-es helikoptert Németországból a balti térségbe, valamint 12 AH-64-es helikopter pedig Görögországból Lengyelországba kerülhet.
(Kiemelt kép: Az Egyesült Államok egyik F-35 Lightning II vadászgépe leszáll Románia egyik leszállópályáján 2022. február 24-én. fotó: Ali Stewart / US Department of Defense / AFP)