Uniós támogatást kaptunk új híd építésére
Javítani akarnak a szlovák-magyar viszonyon.
Újabb Ipoly-híd épül jövő év végéig Magyarország és Szlovákia között, az egyik oldalon Őrhalomnál, a másikon Ipolyvarbónál. Ez a tervek szerint megkönnyíti a határ menti közösségek életét, továbbá fontos a gazdaság fejlesztése szempontjából is.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a pénteki alapkőletételkor elmondta, hogy a 2,3 milliárd forintból megvalósuló fejlesztés az Európai Unió társfinanszírozásával jön létre.
„A jelenlegi háborús helyzetben felértékelődik a nyugalom és a béke jelentősége, amiért mindkét fél sokat tett az elmúlt években. Korábban komoly nehézségek gátolták a jó viszonyt, de megszületett az elhatározás, hogy közös sikertörténetek építésével megteremtjük a kölcsönös bizalom alapját, így mára a kétoldalú kapcsolat nyugodt és kiegyensúlyozott lett” – mondta Szijjártó Péter.
(Kiemelt kép: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j2) és Dusan Velic, Szlovákia beruházási, regionális fejlesztési és informatizációért felelős államtitkára (j) az Őrhalom-Ipolyvarbó közötti Ipoly-híd ünnepélyes alapkőletételén a felvidéki Ipolyvarbón 2022. március 11-én. Fotó: MTI / Komka Péter)