Pert nyertek Gyurcsányék

Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció (DK) alelnöke pénteken Budapesten sajtótájékoztatón jelentette be, hogy másodfokon, jogerősen is megnyerte azt a pert, amely a trafikpályázatok minden lényeges iratának nyilvánosságra hozatalára kötelezi a nemzeti fejlesztési minisztert.

2014. május 10., 10:14

A politikus hangsúlyozta, hogy az ítélet alapján a fejlesztési tárcának nyilvánosságra kell hoznia a koncessziós pályázatokat elbíráló bizottságokban helyet foglaló személyek nevét, az összes pályázati bírálati lapot és az értékelési jegyzőkönyvet.

A minisztérium az MTI megkeresésére pénteken jelezte: az ügyben eljárt Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletének írásba foglalását várja. A fejlesztési tárca kizárólag az írásbeli ítélet részletes indoklása ismeretében nyilatkozhat érdemben, és dönthet az esetleges rendkívüli perorvoslatok előterjesztéséről – közölték.

A pert tavaly júniusban indította Molnár Csaba és egy ügyvédi iroda. Novemberben az elsőfokú bíróság nem jogerősen az adatok nyilvánosságára kötelezte a NFM-et, a döntés ellen azonban a tárca fellebbezett, így került sor a másodfokú eljárásra.

2025. június 11., 16:59

A HELL cégcsoporthoz tartozó Sunnywood Farms márka több mint egymillió eper- és vaníliaízű tejitalt juttat el a nélkülöző gyermekekhez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület közreműködésével. Az adomány teljes értéke meghaladja a 300 millió forintot.

2025. június 11., 12:45

Polt Pétert pár nappal alkotmánybíróvá választása után máris az Alkotmánybíróság elnökévé tette az Országgyűlés – ezzel újabb kulcspozíció került a kormány bizalmi emberéhez.

2025. június 11., 12:07

Megtorpant az év eleji árcsökkenés, júniusban ismét drágábban vásárolhattak be az idősek. A leginkább nyugdíjas korosztályt érintő élelmiszerek átlagos kosara majdnem 30 ezer forintba kerül – és a kormány által beígért könnyítések helyett egyelőre csak szezonális tűzoltás látszik.

 

2025. június 11., 11:26

Nemcsak bosszantó, de akár egészségkárosító is lehet az a háztartási eszköz, amelyből az Európai Uniós (EU) hatóságok szerint rákkeltő vegyület oldódik ki. A 2024 novembere után vásárolt IKEA spatulák egy részét már kivonták a forgalomból, ugyanakkor aki korábban vásárolta meg, még mindig használhatja anélkül, hogy tudna a veszélyről.