Nem finomkodtak: lángvágóval törtek be a postára

A rendőrség három férfi ellen indított eljárást, akik megalapozottan gyanúsíthatóak egyebek mellett Drégelypalánkon, Karancsalján, valamint a Somogy megyei Kutas községek területén a közelmúltban elkövetett betöréses lopásokkal.

2015. augusztus 8., 09:06

B. Ferenc 46 éves budapesti, Á. Sándor 48 éves budapesti és L. Sándor 46 éves aranyosapáti lakosok 2015. május 6-ra virradó éjszaka Drégelypalánkon hatástalanították a polgármesteri hivatal riasztóját, majd felfeszítették az épületben található lemezszekrényt.

A hatóságok a három férfit gyanúsítják a karancsaljai posta kirablásával is. 2015. július 4-én az éjszakai órákban megrongálták a posta épületének riasztóját, majd az épületbe bejutva a páncélszekrényt lángvágóval kinyitották.

A férfiak 2015. augusztus 3-án megkísérelték a kutasi polgármesteri hivatal ablakát kifeszíteni, de ez nem sikerült. A gyanúsítottak a karancsaljai és drégelypalánki helyszínről nagyobb összegű készpénzt tulajdonítottak el.

A bejelentést követően a Nógrád, Somogy és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei rendőrök összehangolt munkájának eredményeként rövid időn belül beazonosították a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyeket.

A férfiakat őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte előzetes letartóztatásukat.

A rendőrség az eljárást szakértők bevonásával folytatja, melynek feladata a gyanúsítottak által elkövetett további bűncselekmények felderítése.

A gyanúsítottak elfogásáról készült videó

megtekinthető a police.hu oldalon.