Már kiírták az új betegfogadási rendet az Országos Onkológiai Intézet bejáratára

2019. július 29., 15:20

Szerző:

Tájékoztatjuk kedves betegeinket, hogy az Intézet bejáratainak a nyitása 2019. 08. 01-től reggel 6 óra

– szól a tájékoztató felirat az Országos Onkológiai Intézet bejáratánál, írja a 24.hu. Ez pusztán az épület nyitását jelenti, az egyes szakrendelőknél és osztályoknál az ott kiírt nyitási időpont szerint fogadják augusztustól a betegeket. Ez a kemoterápiára várók esetében reggel fél nyolcas nyitást jelent.

Korábban az említett részlegen reggel héttől már beengedték a kemoterápiára és egyéb szakrendelésre váró betegeket a váróba. A megoldás részben kényszerűségnek tűnt, ugyanis előjegyzés hiányában már hajnal öt-hat óra között várakoztak a rákos betegek a lépcsőházban a bejárati ajtónál.

Az intézet azt ígérte, hogy augusztus 1-től már működni fog az előjegyzés, ezért nem kell sorban állnia hajnalban a rákos betegeknek.

A Szabad Európa kiperelte az autópálya-koncessziós szerződés mellékleteit, és kiderült, hogy 15-17 ezer milliárd forintba kerülhet az adófizetőknek az, hogy a kormány kiszervezte a hazai gyorsforgalmiút-hálózat nagy részét. Az üzletet elnyerő hét magántőkealapról kiderült, hogy négy Szíjj László, három pedig Mészáros Lőrinc kormányközeli üzletember százszázalékos tulajdonában van – írja a lap.

Kedden túlnyomóan derült, száraz időre van kilátás. Európa időjárását egy kiterjedt anticiklon befolyásolja. Napközben többfelé megélénkül, kedden a Dél-Dunántúlon időnként meg is erősödik a délkeleti, keleti szél.

Olyan szabályokat akartak bevezetni a koreaiak által vezetett iváncsai akkumulátorgyárban, ami kiverte a biztosítékot a magyar munkavállalóknál. Nem mondják meg, mi az oka, ha rosszul lesznek a dolgozók a munkahelyükön, a szigorú biztonsági előírásokra viszont nagyon odafigyelnek, a telefonok kamerája le van takarva, amit a biztonsági szolgálat ellenőriz is. A Házon kívülnek az iváncsai akkumulátorgyár két dolgozója mesélt arról arc és név nélkül.

Magyarországon tavaly 115 ezer 65 évesnél idősebb magyar dolgozott a nyugdíj mellett. A legtöbben a feldolgozóiparban tevékenykedik, de a kereskedelemben és gépjárműjavításban is szép számmal dolgoznak az idősek.