Lapajánló – Orbán menni fog!

Márpedig Orbán menni fog! – mondja a 168 Órának Mesterházy Attila. A szocialisták elnöke szerint a kormány a Jobbik politikáját valósítja meg, és amíg Orbán meg Simicska dönti el, mi történik a Fideszben, addig nincs kiegyezés. Mesterházy Attila egyébként az egész demokratikus ellenzéknek szóló biztató üzenetet mond, amikor kijelenti: „Minél többen dolgozunk együtt az Orbán-rendszer lebontásáért, annál biztosabb a győzelem.” A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.

2012. november 28., 13:03

Matolcsy miniszter ezúttal templomban szónokolt, és persze „más színpad, más a szöveg”. Most például ilyeneket mond: „Minket, kicsiny magyarokat Isten kiszemelt egy olyan feladatra, amire mások érdemtelenek, vagy amiben kudarcot vallottak.” Meg azt is mondja: „A régi világ legyőzéséhez nem elég négy év, inkább nyolc, tizenkettő vagy két évtized kell.”

Semjén Zsolt plágiumgyanújával foglalkoznak a 168 Óra internetes fórumának vitázói, akik nem tudnak könnyen napirendre térni afelett, hogy a miniszterelnök-helyettes teológiai doktori dolgozatának csaknem negyven százaléka magyar, német és angol nyelvű források átvétele.

Újra itt van az altisztszemlélet, a hülyeség és az alázatosság világa – állítja Majtényi László, az Eötvös Károly Intézet elnöke, aki arról beszél, hogy milyen fárasztó és nehéz út lesz a lebontott jogállamból visszatérni az igaziba. Szó szerint idézzük: „Kétharmad hiányában a szükséges közjogi változások ma alkotmányosan lehetetlennek tűnnek, de olyan események történhetnek a közeljövőben, amelyeket ebben a pillanatban el sem tudunk képzelni.”

„Itthonról haza” címmel portrét adunk a nemzetközileg is magasan jegyzett publicistáról, Paul Lendvairól, aki könyvterjedelmű interjút adott Mihancsik Zsófiának. Ebben mondja Lendvai, hogy „a Fidesz olyan kaszárnya, amelynek élén egy energikus, mindenre elszánt őrmester áll”. Cikkünk arról is szól, hogyan került az újságíró a magyar jobboldal össztűzébe.

Orbán, Áder, Giró-Szász, Kubatov, Nemzetgazdasági Minisztérium, Fidesz-frakció. Elhangzott kijelentésekre és közleményekre reagál Bolgár György, aki szokás szerint szembeállítja a jobboldal állításait és a tényeket.

„A VOSZ nem gittegylet!” – mondja Dávid Ferenc főtitkár, és köntörfalazás nélkül beszél arról, hogy a jelenlegi gazdaságpolitika tévútra viheti Magyarországot. A vállalkozók nemcsak azért halasztják el beruházásaikat, mert nincs pénzük, hitelük, hanem azért is, mert nincs stabilitás, és nem bíznak a jövőben.

Ahogy az ország gazdasági állapota folyamatosan romlik, és a kurzus menthetetlenül elszigetelődik a nemzetközi politika színterén, úgy lesz egyre arrogánsabb a kormányzati kommunikáció – legfőképpen a külfölddel szemben – írja vezércikkében Mészáros Tamás, aki arra figyelmeztet: „A keserű befektetői tapasztalatot nem lehet nagyszájúskodással kompenzálni.”

Ismét nekilódul a cigaretta feketekereskedelme, mert a magas adó miatt idehaza jóval drágább a dohány és az üzemanyag, mint Ukrajnában. Csempészek útjain járt a keleti határszélen a 168 Óra munkatársa, Pungor András, és riportjának azt a címet adtuk: Szajré.

Az anyagyilkossággal vádolt, majd fölmentett fiatalember védőjével, Magyar Györggyel arról beszélgettünk, hogy a büntetőeljárás nem tűri a fikciókat. Próbálunk eligazodni a bonyolult jogi kérdésekben, „De ki ölte meg Balla Irmát? Erre egyelőre nincs válasz.”

Bizonyos kormánypárti elképzelések szerint kétszázötvenezer euróért (vagyis hetvenkétmillió forintért) a magyar állam letelepedési engedélyt kínálna külföldieknek. Szakértők szerint ez elsősorban a kínai nagybefektetőket motiválná, s lapunk annak járt utána: vajon őket érdekelné-e ez a lehetőség? Egyáltalán: mit tudunk a magyarországi kínai kolóniáról?

Glóbusz rovatunkban a közel-keleti konfliktusról ír Aczél Endre, Kasza László pedig azt elemzi, miért nem sikerült megegyezni az Európai Unió következő hét évi költségvetéséről, s milyen következményekkel kell számolnunk. Nemes Gábor Spanyolországból küldött tudósítást a „jófiúk lázadásáról”.