Két ember meghalt lakástűzben Győrben

A lakás hétfő hajnalban gyulladt ki. 

2023. január 30., 10:31

Szerző:

Két ember meghalt hétfő hajnalban egy kigyulladt győri lakásban – tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-t.

Dóka Imre közlése szerint egy Bajcsy-Zsilinszky úti, kétemeletes társasház tetőterében csaptak fel a lángok, a lakás teljesen kiégett. Az ott tartózkodó két ember életét már nem lehetett megmenteni. A társasházat további öt embernek kellett elhagynia.

A több mint kétszáz négyzetméteren pusztító tüzet harmincöt tűzoltó tíz járművel oltotta el. A tűz keletkezésének okát és körülményeit a katasztrófavédelem vizsgálja – közölte Dóka Imre.

(Kiemelt képünk illusztráció: Tűzoltók egy kiskőrösi üzemcsarnoknál, amely kiégett 2021. május 23-án. Fotó: Donka Ferenc/MTI)

14:19

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

14:16

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.