Halálán az MDF - az UD Zrt. támad

Pontosan fél éve indult az UD Zrt. elleni büntetőeljárás, de továbbra sincs gyanúsítottja, több feljelentés ügyében pedig megszüntették a nyomozást; a társaság személyiségi jogi és kártérítési pereket indít, rágalmazás, hamis vád, valamint hatóság félrevezetése miatt feljelentéseket tesz - közölte a cég az MTI-vel kedden.

2009. március 10., 16:17

A felelős miniszter "az évtized legsúlyosabb, a kormányzati szerveket ért támadásáról beszélt, ma inkább a rendőrséget és az ügyészséget ostorozzák, mert meglátásuk szerint ezek a szervek nem érik el kívánt politikai eredményt" - állítja közleményében a társaság.

A cég emlékeztet arra, hogy az UD Zrt. és vezetői ellen az NBH főigazgatója tett feljelentés tavaly szeptemberben súlyos bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt, és még aznap házkutatást is tartottak a székházukban. A házkutatást megalapozó bűncselekmények közül azonban a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatt már másnap megszüntették a nyomozást, mivel az NBH feljelentésében szereplő "AMD géppisztoly és a hozzávaló 40 darab lőszer nem minősül lőfegyvernek, illetve lőszernek, így azok megszerzése és tartása nem engedélyköteles" - írták. A fegyvert és még több másikat az érintettek még 2008 tavaszán vették hivatalosan és jogszerűen - tették hozzá.

Az UD Zrt. szerint nincs kémszoftverügy sem. Mint írták, a kémszoftver telepítésére, illetve a kormányzati gerincháló "meghekkelésére" vonatkozó állítások hamisnak bizonyultak, sőt még feljelentés sem született ebben a körben. Megszüntették azt az eljárást is, amelyet Dávid Ibolya, az MDF elnöke indított a személyét érintő állítólagos megfigyelés miatt - emlékeztetett a cég. Hozzátették: az az eljárás azonban folyamatban van, amelyben a cég vezérigazgatója vádolta meg jogsértéssel Dávid Ibolyát, amiért "illetéktelenül és jogtalanul jutott hozzá az NBH által lehallgatott telefonbeszélgetéseihez".ű

A társaság összegzése szerint a több mint 16 hónapja folyó titkos és nyílt vizsgálat eddig egyetlen olyan személyt sem nevezett meg, aki az árnyék-titkosszolgálatnak minősített UD Zrt. működését jogszerűtlen eszközökkel segítette volna. Szerintük "elhalt" az a kezdeményezés is, amely az önkormányzatok és a cég közötti együttműködések feltárását célozta. Közlésük szerint a társaságnak mindössze két településsel volt szerződéses kapcsolata. Mindezek alapján az UD Zrt. vezetői - mint írták - nem lepődtek meg azon, hogy még mindig nem jött létre az a parlamenti vizsgálóbizottság, amelynek felállításáról még december elején országgyűlési határozattal döntöttek. Hozzátették, hogy a zrt. korábban üdvözölte a vizsgálóbizottság összehívását, "mert ezen a fórumon is kifejthette volna álláspontját".