Gondatlanságból okoztak életveszélyt a fekete ruhás, kopaszra nyírt fiatalok kövekkel?

A székesfehérvári városi bíróság nem rendelte el a kedd este Székesfehérvárott történt kődobálás gyanúsítottjainak, hat fiatalnak az előzetes letartóztatását; a határozat nem jogerős - közölte az MTI-vel pénteken a Fejér Megyei Bíróság szóvivője. Gieszné Boda Orsolya tájékoztatása szerint a bíróság az életveszélyt okozó testi sértéssel gyanúsítottak közül az egyik fiatal felnőtt esetében - aki ellen egyébként más ügyben már folyik büntetőeljárás - lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.

2008. augusztus 22., 20:02

A négy fiatalkorú és két fiatal felnőtt gyanúsított közül egy tagadta a bűncselekmény elkövetését, öten viszont beismerték, hogy kővel dobálták meg a többségében romák lakta házat, mint mondták, azért, mert meg akarták bosszulni azt, hogy egy társukat a házban lakók korábban megverték.

A bíróság ebben a szakaszban nem látta bizonyítottnak, hogy az életveszélyt okozó bűncselekményt szándékosan követték el, megállapítása szerint gondatlanságból elkövetett bűncselekményről van szó. Ennek súlya miatt, valamint azért, mert a fiataloknál - akik közül öten még tanulnak - nem áll fenn a szökés, illetve az elrejtőzés veszélye, a bíróság nem látta indokoltnak az előzetes fogva tartást.

A határozat ellen az ügyészség fellebbezést jelentett be, s az ügyben a Fejér Megyei Bíróság hoz majd döntést, írja az MTI.

Székesfehérváron kedden késő este fiatalok dobáltak meg egy többségében romák lakta házat. Az egyik földszinti ablakon berepülő kődarab életveszélyesen megsebesített egy 12 éves kislányt. A rendőrség már szerdán, illetve csütörtökön azonosította, illetve elfogta a gyanúsítottakat. A sérült kislányt megoperálták, s a műtét után szövődménymentesen gyógyul.

Miközben Brüsszelben egymás után dőlnek el a következő évek stratégiai irányai, Orbán Viktor szerint a legnagyobb veszély most nem a migráció vagy a gazdaság, hanem Ukrajna EU-csatlakozása. A miniszterelnök szerint a belépés nem szolidaritás, hanem önsorsrontás lenne, és ebben most már kétmillió magyar szavazó is megerősítette.