Észre sem vesszük őket, pedig… - takarítás járvány idején
Az egészségügyi intézményekben az orvosok, az ápolók és az egyetemi hallgatók mellett a takarítók is naponta teszik ki magukat a fertőzésveszélynek. Dimény András képriportja.
Szűcs Erzsébet 2008 óta foglalkozik takarítással, jelenleg a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálatnál dolgozik, a Pedanto Kft. takarítócég munkatársaként. "Mint minden munkaterületen, úgy a takarításban is van felelősség, különösen a koronavírus idején" - mondta a 168.hu-nak.

A Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat fizikoterápiás osztályán jártunk.

"Betegséggel és halállal találkozunk nap mint nap. Egészségügyi intézményben dolgozni olyan munka, ahol meg kell tanulni nem túlagyalni, amit látunk. Van egy feladatunk, és meg kell csinálnunk. A lehető legjobban" - mondta Szűcs Erzsébet.

Fotó: 168.hu | Dimény András
"Az emberek természetesnek veszik, hogy tisztaság van körülöttük. Lesajnált szakma ez, pedig van, aki szívvel lélekkel csinálja. A covid első hulláma alatt viszont úgy éreztük, hálásabbak a munkánkért" - mondta Szűcs Erzsébet.

Fotó: 168.hu | Dimény András
A Terézvárosi Egészségügyi Szolgálatnál is találkoztak koronavírusos megbetegedéssel. "Régóta dolgozom az egészségügyben, sok fertőzéses esettel találkoztam a járvány előtt is. Az első covid beteg utáni takarításomnál mégis összeszorult a gyomrom" - mondta Szűcs Erzsébet.

Fotó: 168.hu | Dimény András
"Kicsit nehezebb volt, mikor az egészségügyi dolgozók közül betegedett meg valaki. Az orvosok és az ápolók a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálatnál kollégái a takarítóknak. Egy munkatárs szobájába bemenni, és azt fertőtleníteni nagyon más, lelkileg megterhelőbb volt" - mondta Szűcs Erzsébet.

Fotó: 168.hu | Dimény András
"Persze, mi is félünk attól, hogy elkapjuk a vírust. Szerencsére túl vagyunk az oltáson, azóta nagyobb biztonságban érezzük magunkat" - mondta Szűcs Erzsébet.
(Kiemelt kép: 168.hu | Dimény András)