A Fidesz most megérezheti, milyen a népharag

Egymás után tüntetnek Lázár javaslata ellen - A Magyar Demokratikus Charta már a keddi parlamenti ülés alatt tüntet a jogállamért, az LMP szerdán demonstrál, az MSZP pedig november 27-re szervezett tömegdemonstrációt.

2010. november 2., 11:19

Kedden kezdődik a vita a 98 százalékos különadóról a Parlementben. Szintén holnap vitáznak a képviselők az alkotmány, illetve az Alkotmánybíróságról szóló törvény módosításáról is. Ennek lényege, hogy a jövőben nem lehetne az illetékekről népszavazást tartani, illetve az Alkotmánybíróság nem vizsgálhatna felül olyan jogszabályokat, amelyekről nem lehet referendumot tartani - írta az

ATV hírportálja.

Múlt kedden találta alkotmányellenesnek az Alkotmánybíróság a 98 százalékos különadóról szóló törvényi rendelkezéseket. És még aznap bejelentette a Fidesz frakcióvezetője, hogy az Alkotmányt és az Alkotmánybíróságról szóló törvényt is módosítják a döntés miatt, és bizonyos kérdésekben szűkítik a taláros testület jogkörét, hogy azok a kérdések, amelyekről nem lehet népszavazást tartani, kerüljenek ki az AB hatásköréből. A különadóról szóló előterjesztést pedig újra beadják.

Lázár János néhány nappal később már azt mondta, mégis tárgyalna a közalkalmazottakat érintő részről. “Én kész vagyok ebben tárgyalni. Nem az a cél, hogy a 30 éves szolgálati viszonnyal rendelkező pedagógust büntessük - ezt mérlegelni kell majd a parlamenti vitában.”

Bár a lépést az ellenzék és a szakszervezetek is bírálták, kedden már tárgyalni is kezdi a parlament Lázár János előterjesztéseit.

A Magyar Demokratikus Charta már a keddi parlamenti ülés alatt tüntet a jogállamért, az LMP szerdán demonstrál, az MSZP pedig november 27-re szervezett tömegdemonstrációt.

Az Országgyűlés egyébként kedden záróvitát tart és szavaz az úgynevezett médiaalkotmányról, és zárószavazás lesz az államháztartási törvény módosításáról is, mely szerint választási évben kitolódnának a büdzsé készítésére vonatkozó határidők. Már holnap lefolytathatja a parlament a jövő évi adótörvények részletes vitáját, és döntenek a képviselők a hagyatéki eljárásról szóló törvény módosításáról is - írta az ATV.