„2010 áprilisa után felfüggesztették a jogállamiságot”
Az Együtt–PM véleménye szerint Orbán Viktor keddi, a Belügyminisztériumban tett kijelentésével ellentétben 2010 áprilisa után Magyarországon a jogállamiság nem helyreállt, hanem „felfüggesztésre került” – írta az MTI-hez eljuttatott közleményében Dorosz Dávid.
A független képviselő úgy fogalmazott: a Fidesz nem élt, hanem visszaélt a kétharmados parlamenti többséggel, erejét arra használta fel, hogy „csigolyánként törje el a magyar demokrácia gerincét”.
Szavai szerint a kormánytöbbség egyoldalúan, csak a politikai közösség egyik felének értékeit képviselő Alaptörvényt erőltetett Magyarországra, „politikai bosszúból” korlátozta az Alkotmánybíróság hatásköreit, és átfogó támadást intézett a bíróságok függetlensége ellen. A független alkotmányos intézmények élére pártkatonákat állítottak, az Országgyűlést „törvénygyárrá silányították”, elfoglalták a közszolgálati médiát, a független sajtó megregulázása érdekében pedig médiarendőrséget hoztak létre – folytatja.
Azt is kijelenti, hogy miközben „a rezsim koncepciós eljárások sorát indította politikai ellenfelei ellen”, a köztörvényes bűncselekmények száma 1999 óta nem volt olyan magas, mint 2012-ben. Megfogalmazása szerint a katasztrófavédelem „politikai hátsó szándékból elkövetett” átalakítását mi sem illusztrálta jobban, mint a tavaly márciusi váratlan hóhelyzet, amikor a BM „a bajba jutott családok kimentése helyett” a külföldön élő és dolgozó magyarok mobiljaira küldözgetett SMS-eket.
Dorosz Dávid arra is kitér, hogy miközben az „Orbán személyes testőre” által vezetett, „TEK nevű magánrendőrségre” tízmilliárdokat költöttek, a Nemzeti Nyomozó Irodát „szétverték”, az életüket hosszú éveken át kockáztató rendőrök szolgálati nyugdíját pedig elvették.
Kedden a Belügyminisztérium (BM) évértékelő értekezletén Orbán Viktor miniszterelnök hatékonynak nevezte a tárca és a rendőrség munkáját. A kormányfő arról beszélt, hogy Magyarországon 2010 után helyreállt a jogállamiság, ami nem történhetett volna meg a rendvédelmi szervek nélkül, mert a jogszabályok és bírósági ítéletek végrehajtatása nélkül a jogállamiság csak jelszó.