Terrortámadást élt túl az EP-elnök magyar munkatársa
Az egri származású Császi Levente is meghívást kapott az új EP-elnök, Jerzy Buzek munkáját segítő testületbe. A fiatalember élete eddig sem szűkölködött izgalmakban: egy évvel ezelőtt a mumbai támadásból sikerült megmenekülnie.
A héten tartották meg az új Európai Parlament (EP) első plenáris ülését, ahol többek között újraválasztották José Manuel Barrosót az Európai Bizottság élére. Megkezdte munkáját az EP új elnöki kabinetje is: Jerzy Buzek néppárti lengyel politikust egy nagyjából 30 fős testület segíti a különböző területeken. Túl azon, hogy Buzek személyében először került közép-kelet-európai politikus az EP élére, magyar, pontosabban egri vonatkozása is van az ügynek: a külpolitikai tanácsadóként 2005 óta Brüsszelben dolgozó Császi Levente is meghívást kapott az elnök munkáját segítő testületbe.
Uniós tisztségviselőként akadnak izgalmas pillanatai is az apparátusi munkának. Elég csak az eleddig példa nélküli mumbai, azaz bombayi, múlt novemberi esetre gondolni – írja a HEOL hírportál.
Ekkor tárgyalt az EU kereskedelmi bizottságának delegációja Indiában a szabadkereskedelmi megállapodás előkészítéséről. A 15 fős küldöttségnek – Glattfelder Béla EP-képviselő mellett – tagja volt Császi Levente is. A küldöttséget a legendás Tadzs Mahal nevű szállodában helyezték el. Az indiai Tata mágnáscsalád által 1903-ban megnyitott épület több mint világhírű szálloda: szinte nemzeti intézmény lett, amely már az 1947-es függetlenség előtt is az indiai elit kedvelt találkozóhelye.
Beszámolója szerint Levente a bejelentkezést követően egy angol kollégával elment a szállodától alig 500 méterre található, turisták által is kedvelt Café Leopoldba.
Az utcafront melletti asztalsornál ültek le, ám alighogy elhelyezkedtek, lövéseket hallottak. Először azt hitték, petárdák, ám a következő pillanatban a két utcai bejárat felől válogatás nélkül tüzet nyitottak rájuk kalasnyikovokkal a terroristák. Szerencsére egy olyan helyen ültek, ahonnan ki tudtak menekülni az árkádok alá.
A támadásban a sok sérült mellett 12 ember vesztette életét – írja a HEOL hírportál.