Kevesebb erőszakos cselekmény Athénban

Ismét összecsapott a rendőrséggel csütörtök este a görög fővárosban tüntetők egy csoportja, de a zömük, úgy négyezer ember, békés felvonulást tartott Athénban. A békés tiltakozók - helyszíni jelentések szerint zömmel parlamenten kívüli baloldali csoportok támogatói - a parlamenthez vonultak. Több vidéki városban is voltak megmozdulások; északon, Szalonikiben és a nyugat-görögországi Patraszban is több ezren tiltakoztak az ellen, hogy szombaton Athénban egy rendőr kioltotta egy középiskolás fiú életét. Egyik városból sem érkezett hír rendbontásokról.

2008. december 11., 22:18

A tiltakozók - többségükben középiskolai diákok és egyetemisták - egy sor egyetemi épületet és összesen vagy száz középiskolát tartanak megszállva szerte Görögországban. A csütörtöki felvonulásokon ugyanakkor igyekeztek elhatárolódni az ötödik napja rendszeresen randalírozó, autonómoknak nevezett csoportoktól.

Az athéni műszaki egyetemnél 200 fiatal összecsapott a rendőrséggel, amely ismét könnygázt vetett be. Huszonnyolc embert őrizetbe vettek. A görög fővároshoz közeli kikötővárosban, Pireuszban a tüntetők szemetes konténereket gyújtottak meg.

Az újabb csetepaték ellenére a rendőrség közlése szerint az elmúlt napokhoz képest csillapodott az erőszak, írta az MTI.