VH: elfogták Rogán táskás emberét?

A Vasárnapi Hírek hivatalosan meg nem erősített információi szerint őrizetbe vettek egy K. nevű befolyásos belvárosi ügyvédet. A lap azt írja, hogy K. valójában Kertész Balázs, Rogán Antal "táskás embere", gazdasági ügyintézője. Az ügyvédi iroda közölte: nem igaz, a rendőrség és az ügyészség is cáfol.

2016. november 5., 08:44

Hivatalosan meg nem erősített, de több forrásból származó információkra hivatkozva azt állítja a Vasárnapi Hírek, hogy őrizetbe vettek egy befolyásos belvárosi ügyvédet, bizonyos K.-t, akinél több százmillió forint készpénzt is lefoglaltak. Ezt azonban a lap érdeklődésére sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

A VH azt írja: több, egymástól független forrásból származó információjuk szerint az őrizetbe vett ügyvéd Kertész Balázs. A lap szerint az őt ismerők Rogán gazdasági ügyintézőjének, afféle „táskás emberének” tartják. A VH úgy tudja, hogy tettenérés történt a belvárosi irodában, ahol az elfogáskor több százmillió forint készpénzt is találtak. Ha Kertész az érintett, akkor az akcióról tudomása kellett legyen Orbán Viktor miniszterelnöknek – vélelmezi a Vasárnapi Hírek. Ráadásul nem hirtelen felindulásból történt az akció, forrásaink szerint titkosszolgálati eszközökkel hónapok óta folyt a nyomozás az elfogott ügyvédhez köthető ügyekben – írja a lap.

penz-bilincs Képünk illusztráció

A cikk megjelenése után jelentkezett a Kosik Ügyvédi Iroda – ennek munkatársa Kertész Balázs – és azt közölte a Vasárnapi Hírekkel, hogy  "nem felel meg a valóságnak, az hogy dr. Kertész balázs ügyvéd ellen bármilyen rendőri intézkedést, vagy kényszerintézkedést foganatosítottak volna, a valóság ezzel szemben az, hogy dr. Kertész Balázs ügyvéddel kapcsolatban semmilyen rendőri intézkedés, vagy kényszerintézkedés sem történt."

Később a rendőrség és az ügyészség is cáfolta a hírt. Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője az MTI megkeresésére szombat délelőtt azt mondta: az ügyészség nem folytatott ilyen akciót és nincs tudomása arról, hogy ilyen ügyben eljártak volna.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) ugyancsak arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ilyen ügyről nincs tudomása.

A 168 Óra érdeklődött a Központi Nyomozó Főügyészségnél is. Simon Richárd helyettes szóvivő érdeklődésünkre közölte: a KNYF-nél nincs ilyen ügy.

A Budapesti Ügyvédi Kamara adatbázisa szerint Kertész Balázs a Kosik Ügyvédi Iroda munkatársa. Rogán V. kerületi regnálása idején egész biztosan a polgármester bizalmasa, jogi és gazdasági tanácsadója volt, és betöltötte a Belváros-Lipótváros Vagyonkezelő Zrt. igazgatósági elnöki tisztét is, nagy befolyása volt a kerület gazdálkodására. A cégjegyzék szerint máig igazgatóság tag, de – az Átlátszó szerint – a szerepe mára már elhanyagolható a kerületben.

Kicsoda Kertész Balázs?


Dr. Kertész Balázs ügyvédről az Átlátszó már többször is írt.

Rogán Antallal és Puskás Andrással még a fidelitasos időkben ismerkedett meg, mindketten Óbudáról kerültek át az V. kerületbe. Kertész Balázs III. kerületi képviselő és helyi Fidesz-elnök is volt. Puskás András testvére, Puskás Péter pedig jelenleg is alpolgármester a kerületben.

Puskás András egyébként Rogán belvárosi alpolgármestere volt, de most a Fidesz-közeli pénzpumpaként használt Exim Bank második embere, ráadásul a miniszter Pasa parkos szomszédja és családi ingatlanos tulajdonostársa.

Kertész Balázst emlegették a Kulcsár-ügyben is, mert a K&H-féle brókerbotrányt vizsgáló parlamenti bizottság ülésén elhangzott, hogy ő lehetett a milliárdos sikkasztással vádolt bróker egyik fideszes kapcsolata. A büntetőeljárásból azonban Kertész Balázs teljesen kimaradt.

Kertész Balázs legutóbb azzal került be az Átlátszóba, hogy egy patinás gellérthegyi villa felújítását rendelte meg. Az építkezés több százmillió forintba kerülhet, a portál úgy értesült, hogy több tízmillió forintba kerül a kerítés, és Olaszországból rendeltek egyedi gyártású járólapokat. Kertész ugyan nem reagált a portál megkereséseire, egy munkatársa pedig mindent tagadott, az Átlátszó szerint ő jár el az építkezés ügyében, és az ő neve szerepel megrendelőként a kiviteli terv borítóján is.

A Kosik Ügyvédi Iroda


Kertész a Kosik Ügyvédi Iroda munkatársa. Az iroda sem áll távol a Fidesztől, hatalmasat kaszált például a letelepedési kötvényekkel. A kötvényértekesítés szabályzata ugyanis előírja, hogy a külföldiek csak a Kosik Ügyvédi Irodát bízhatják meg az elkészült letelepedési engedélyeknek a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnál való átvételével – írta nyáron a Magyar Nemzet. A lap szerint s Habony Árpádhoz és Rogán Antalhoz köthető Kosik Kristóf irodáját kötvényenként ötezer euró illeti meg, így a kötvények árusítása óta több mint 5,5 milliárd forintot kerestek csak ezzel.

Az irodát vezető Kosik Kristóf egyébként Habony jogi képviselője, de dolgozott a parlamenti Fidesz-frakciónak, Rogán Antal polgármestersége alatt pedig a belvárosi önkormányzat cégeinek is.

Az iroda más ügyekben is felbukkant. Július elején a Válasz.hu írta meg: Tarlós István megtiltotta a fővárosi közbeszerzéseket intéző cégnek, hogy együtt dolgozzon a a Kosik Ügyvédi Irodával. Korábban a fővárosi önkormányzat és a budapesti tulajdonú cégek összes közbeszerzését kiszervezték egy cégbe, a Fővárosi Közbeszerzési Lebonyolító és Minőségbiztosító Kft.-be, amely a mintegy 300 milliárd forintnyi közbeszerzést intéző cég Kosik Kristóf ügyvédi irodájával kötött szerződést. Ezután az iroda egy közleményt tett közzé, mely szerint „a Kosik Ügyvédi Iroda nem állt, és nem áll folyamatos megbízási jogviszonyban sem a Fővárosi Önkormányzattal, sem a Főpolgármesteri Hivatallal, sem a Fővárosi Közbeszerzési Kft.-vel, a Fővárosi Közbeszerzési Kft. közbeszerzési eljárásaiban nem működött és nem működik közre. A Kosik Ügyvédi Iroda kizárólag a Fővárosi Közbeszerzési Kft. cégjegyzéki adataiban bekövetkező változások átvezetésére irányuló cégeljárásban látta el a Társaság eseti jogi képviseletét.”