Lapajánló – Katinka titka

Megjelent a 168 Óra új száma, amelynek címlapján a vegyes úszás magyar királynője látható. A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.

2014. szeptember 3., 14:57

Hosszú Katinka titkairól szóló írásunkat a 41. oldalon találhatják.

A lap élén az ukrán–orosz háború vészjósló jeleivel foglalkozunk. Részletes helyzetelemzést ad az ütközőövezetről Aczél Endre, és a háború a témája a vezércikk szerzőjének, Mészáros Tamásnak is, aki azt írja: „Putyin agressziója megrettentette a békében élő nyugati világot.”

Rátérve a hazai témákra: elsőként Krekó Péter elemzését említem, amely része a baloldal jövőjéről szóló sorozatunknak. Nem hallgatunk a baloldal jelenéről sem, mert amit a demokratikus ellenzék művel az utóbbi időben, az legalábbis elgondolkodtató. Írásom apropóját már a címéből is kitalálhatják: Befürdés.

Interjút adott a 168 Órának Ángyán József professzor, a második Orbán-kormány volt vidékfejlesztési államtitkára, akinek most elkészült tanulmányából kiderül, miként alakul a magyar vidék sorsa. Hogyan játsszák át az állami földvagyont az új Csák Máték kezére. Milyen jövő vár azokra, akik a földből szerettek volna megélni. Ángyán professzor kifejti véleményét a magyar újfeudalizmusról, és azt mondja: „A vidék társadalmát a nagybirtok alávetett helyzetbe hozza.”

Beszélgettünk Gegesy Ferenccel, aki a baloldal közös polgármesterjelöltje a Ferencvárosban, aki korábban ugyanott szabad demokrata polgármester volt, húsz évig állt a kerület élén, és akiről az Együtt–PM kampánycsapata úgy gondolja, ha valaki, ő megtörheti a fideszes blokádot.

Elmentünk Felcsútra megnézni a falut, a Pancho Arénát, és hogy megismerkedjünk azzal az asszonnyal, aki független jelöltként indul a felcsúti polgármesteri tisztségért. A háromgyermekes édesanya, Horváth Judit, az egyetemet végzett, idegen nyelveket beszélő gazdálkodó szembeszáll a gázszerelőből lett milliárdossal, Mészáros Lőrinccel.

A 168 Óra internetes vitafórumának most az ad témát, hogy Orbánékat cserbenhagyják a stratégiai partnerek, miközben a kormány hamarosan egy olyan céggel köt stratégiai együttműködési megállapodást, amely Magyarországon mindössze harmincegy főt foglalkoztat.

Beszélgettünk Király Zoltánnal, az egykor népszerű televízióssal, aki jelenleg vagyonőrként dolgozik, de ha lehet, visszatér a politikai pályára. Újbudán indul, képviselő akar lenni az LMP színeiben. Magáról azt mondja: „Én régi-új arc vagyok, és még mindig a közéletben érzem magam legjobban.”

A színikritikus publicista Koltai Tamás nyár végén Prágában járt, érdekes Wagner-előadást látott a Bayreuthi Ünnepi Játékokon, és hazatérve most arról ír: „Ha csak lehet, iszkolok ebből a politikainak nevezett diskurzusból, mármint, ami idehaza van.”

Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben szembesíti a jobboldal állításait a tényekkel.

Jolsvai András újabb abszurd történettel szórakoztatja önöket.

Temetni veszélyes – ez a címe Kardos Ernő írásának, amelyből kiderül, hogy mégiscsak bevezetik az úgynevezett szociális temetést.

Notesz című rovatunkat ezúttal Ceglédi Zoltán jegyzi, aki az elmúlt hét politikai, gazdasági híreit, furcsa eseményeit kommentálja.

A fénykorában 168 ezres példányszámú HVG történetét idézi fel Lampé Ágnes, aki igyekezett tájékozódni a lap várható jövőjéről is. Őszintén szólva erről tudott meg a legkevesebbet, Szauer Péter vezérigazgató talán nem volt beszédes kedvében. Kolléganőm írásának utolsó mondata így szól: „Az biztos, semmi nem marad a régiben.”

Gábor György portrét írt barátjáról, a nyolcvanéves fiatalemberről, Bitó Lászlóról.

Az Izraelben élő Shiri Zsuzsa nemrég megjelent regényéről beszél, amelyben tabutémát feszeget, mert a lágerbordélyok rejtélyeiről ír.