Hogy mi van?

2016. február 1., 12:42

Bolgár György sorozata

Azt állítja Csontos János
(a Magyar Idők című kormánypárti napilapban Soros Györgyről), hogy az amerikai üzletembert magyar származásúnak szokták „aposztrofálni (...) holott Schwartz néven látta meg a napvilágot, s a holokauszt elől keresztény segítséggel menekült el”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy Sorost egyrészt nem magyar származásúnak szokták „aposztrofálni”, hanem magyar zsidónak, hiszen az. De ha Csontos szerint egy Schwartz nem érdemli meg a magyar származást, csak szóljon. Vagy írja meg egyenesen.

Azt is állítja Csontos
(ugyanott, Heller Ágnesnek egy ATV-beli nyilatkozatáról, amelyben a kölni szilveszteri erőszakkal foglalkozott), hogy „Hellerben sem a nőt, sem az életkort nem lehet tisztelni, ha politikai elfogultságainak beteges igazolására megmásítja a tényeket, elferdíti a valóságot, magyarán: hazudik, mint a vízfolyás”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy nemcsak lehet, de kell is: a nőt, az embert, az életkorát, a filozófusi teljesítményét egyaránt. Ez a minimum, miközben természetesen lehet kritizálni a véleményét. Mondjuk így, Csontos-módra: „Miért nem kérdezik meg Hellert: Önnek is letépték a villamoson az alsóneműjét, különböző altesti nyílásaiba kíváncsi férfiujjak hatoltak, vagy csupán verbálisan inzultálták, ami ennyi idős korban akár még kellemesen bizsergető nosztalgikus emlékezésre is alkalmas?” Íme, a konzervatív, keresztény, polgári újságírás. És akkor még G. Fodor kért bocsánatot...

Azt állítja Németh Szilárd,
a Fidesz alelnöke (az ATV Szabad szemmel című műsorában), hogy egyetlen ország van Európában, amely meg tudta védeni lakosságát az illegális bevándorlástól: Magyarország.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a lakosságot remekül megvédték Horvátországban és Szlovéniában is, ahová a lezárt magyar határról áttereltük a menekültek tömegét. A különbség az, hogy ők különösebb belpolitikai és nemzetközi cirkusz nélkül megszervezték a migránsok átengedését Ausztriába. Egy dologban azonban mégis egyedülállóak vagyunk Európában: mi tényleg semmiben nem segítünk a menekülteknek.

Azt állítja Balog Zoltán,
az emberi erőforrások minisztere (a Pesterzsébeti Polgári Esték rendezvényén), hogy stabil gazdaság és erős ország nélkül Magyarország hangja a migránsválságban feleannyit nem ért volna, mint így, hiszen egy adósságban fuldokló országgal „könnyebben lehet szórakozni”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy az Európai Unió nem szórakozik egyetlen tagállamával sem. Orbán Viktor ugyan többször is keményen megüzente a görögöknek, hogy mit kellene tenniük a menekültek feltartóztatására, de a valóban adósságban fuldokló Görögországgal nem lehet „szórakozni”. Mintha valóra válna Orbán álma: az erős nemzetállamok Európája. Pech.

Azt is állítja Balog Zoltán
miniszter (a TV2 Mokka című műsorában az oktatásban zajló vitákról), hogy „ha versenyképesek akarunk maradni, nemcsak többet kell dolgozni, de a diákoknak is többet kell tanulniuk”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy nem többet, hanem mást és máshogy. A nemzetközi tapasztalatok ugyanis egyértelműen azt mutatják, hogy nem az ismeretanyag mennyiségét kell növelni, hanem azokat a készségeket megtanítani a gyerekeknek, amelyekkel képesek lesznek az eddiginél gyorsabban változó világban alkalmazkodni az új helyzetekhez. Kezdjük talán a miniszterrel!

Azt állítja Tuzson Bence,
a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár (az M1 állami hírtévében a vörösiszap-perben hozott elsőfokú felmentő ítéletre reagálva): a kormány felháborítónak tartja, hogy nincsenek felelősök egy olyan súlyú ügyben, mint a vörösiszap-katasztrófa.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a bíróság szerint igenis vannak vagy voltak felelősök, de nem azok, akik a vádlottak padján ültek, hanem azok, akik az iszaptározót eredetileg megtervezték és engedélyezték. Hogy aztán ők évtizedekkel később felelősségre vonhatók-e, az már nem a bíróságra tartozik. De nem is a Fideszre. Szóljanak talán a rendőrségnek és az ügyészségnek.

Azt állítja a Nemzetgazdasági Minisztérium
(közleményében), hogy a magyar reformok működnek, hiszen 25 éve nem volt ilyen magas a foglalkoztatottak száma hazánkban, a munkanélküliségi ráta 6 százalékon áll, és már öt hónapja 300 000 alatt van a munkanélküliek száma.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a 4 260 000 foglalkoztatottból 232 000 közmunkás, a külföldön dolgozók (de itthon élők) száma pedig 117 ezerre nőtt. A munkában állók tényleges létszáma tehát 3 900 000 körül van, így aztán a munkanélküliségi ráta is valójában 11 százalék fölött lenne. Tény: a közmunka jobb, mint a semmi, de ez a valami messze nem az igazi.