Hivatali vesztegetéssel gyanúsítják a NAV két munkatársát

Hivatali vesztegetéssel gyanúsítják a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pécsi régiós igazgatóságának két dolgozóját – írta szerda délután a PécsiÚjság.hu.

2016. október 19., 19:57

A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI megkeresésére az ügyről azt közölte, hogy a megyei főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya egy férfival és egy nővel szemben hivatali vesztegetés elfogadása, míg egy másik férfival szemben hivatali vesztegetés elkövetése miatt indított büntetőeljárást. További részleteket a rendőrség a nyomozás érdekeire való tekintettel nem kívánt közölni. A PécsiÚjság.hu információja szerint kedden az adóhivatal egyik pécsi egységében a rendőrök őrizetbe vették, majd kihallgatták az ellenőrzési főosztály két munkatársát.
Mindketten szabadlábon védekezhetnek.

A PécsiÚjság.hu úgy tudja, hogy előny biztosításáért pénzt fogadtak el a dolgozók. Kutas Tamás, a Baranya Megyei Főügyészség szóvivője a lapnak megerősítette, hogy valóban indult büntetőeljárás „egy ilyen ügyben”.

(PécsiÚjság.hu)