Az Alkotmánybíróság január 11-én kezdi tárgyalni a vagyonadót
Az Alkotmánybíróság (Ab) január 11-én kezdi meg munkáját, és már ezen a napon tárgyalni kezdik a vagyonadóval kapcsolatos beadványokat - mondta a Független Hírügynökségnek a testület szóvivője vasárnap.
Sereg András emlékeztetett: az Ab elnöke ígéretet tett, hogy az első adóbevallás dátumáig döntést hoznak ebben az ügyben, tehát február 25-ig ítélet születhet a vagyonadóról. A szóvivő az Alkotmánybíróság idei munkarendjével kapcsolatban arra is felhívta a figyelmet, hogy soha olyan sok - 1400-nál is több - indítvány nem érkezett be, mint tavaly, amelyből több mint ezer tárgyalása erre az évre húzódik át.
Sereg András elmondta: egy-két hónapon belül dönt az Ab a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényről, és márciusban hoznak ítéletet a gyes, gyed új szabályozásáról. Már négyszer tárgyalták az alkotmánybírák az úgynevezett SPS rendszerrel kapcsolatos beadványt, tehát azt, amelyik az egységes mezőgazdasági támogatási rendszerről szól. Az ügyben Sólyom László köztársasági elnök kezdeményezte a vonatkozó törvény felülvizsgálatát, döntés tavasszal várható - tette hozzá.
Az Alkotmánybíróság idei munkatervéből a szóvivő kiemelt még két, szintén az államfő által kezdeményezett ügyet: a PTK gyűlöletbeszédet érintő részét és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete elnökének rendeletalkotási jogköréről szóló szabályozást. Sereg András hangsúlyozta: az Ab szinte minden ülésén foglalkozik népszavazási indítványokkal, így a januári első ülésen is öt ilyen ügyet tárgyal.