Az év második felében megint kíméletlenül lecsap az ellenzéki pártokra az Állami Számvevőszék

2019. július 10., 18:30

Szerző:

Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke szerdán átadta a számvevőszék 2019. második félévi ellenőrzési tervét Jakab Istvánnak, az Országgyűlés alelnökének az Országházban.

Eszerint az ÁSZ (sok egyéb mellett) folytatja az alapítványok és közalapítványok ellenőrzését. A jogszabályi felhatalmazás alapján a szervezet azokat az alapítványokat, közalapítványokat ellenőrizheti, amelyek az államháztartásból nyújtott támogatásban vagy az államháztartásból meghatározott célra ingyenes vagyonjuttatásban részesültek. 

Domokos László, az ÁSZ kérlelhetetlen elnöke
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A törvényben előírt kétéves gyakoriságnak és ütemezésnek megfelelően a második félévben hét költségvetési támogatásban részesült pártnál – Demokratikus Koalíció, Jobbik Magyarországért Mozgalom, Lehet Más a Politika, Magyar Liberális Párt-a Liberálisok, Magyar Szocialista Párt, Párbeszéd Magyarországért Párt, valamint a felszámolás alatt lévő Együtt-a Korszakváltók Pártja  – és pártalapítványaiknál kezdi meg a számvevőszék a 2017-2018. évekre vonatkozóan a gazdálkodás törvényességének ellenőrzését.

11:15

Orbán Viktor miniszterelnök súlyos vádakat fogalmazott meg egy magyar ellenzéki párttal szemben, amely szerinte tevékenyen részt vett egy Ukrajna által indított titkosszolgálati akcióban Magyarország ellen. A kijelentésre reagálva Magyar Péter közölte, hogy feljelenti Orbán Viktor miniszterelnököt.