Alig érezte meg a tüntetéseket a Fidesz

Az elmúlt időszak kormányellenes tüntetései dacára mindössze egy százalékot csökkent a Fidesz támogatottsága – derül ki a Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából, amelyet a 24.hu közölt.

2017. április 27., 20:11

A teljes népességen belül márciushoz képest 30-ról 29 százalékra csökkent a kormánypárt támogatottsága. A pártválasztók körében két százalékpontot veszített a kormánypárt az előző hónaphoz képest (49 helyett 47 százalékon áll), de még így is magabiztosan vezet.

A kutatás adatai szerint az ellenzék erősödött áprilisra: a Jobbik a teljes népességen belül három, a pártválasztók között négy százalékot erősödött. Botka László színre lépése óta az MSZP is erősödik. A szocialisták a teljes népességben és a pártválasztók között is két százalékpontot javítottak, a biztos szavazók között 12 százalékon állnak.

A pártválasztók körében az egyes pártok támogatottsága áprilisban:


  • Fidesz 29,

  • MSZP 12,

  • Jobbik 12,

  • DK 3,

  • LMP 3,

  • a Momentum, az Együtt és a Liberálisok 1 százalékon áll, a PM-et 0 százalékon mérték,

  • továbbá 38 százaléknyian vannak azok, akik nem tudják, kire szavaznának vagy nem válaszoltak.