Aggódnak a külföldi befektetők Orbánék miatt
Többek között az Európai Unióból kilépő Egyesült Királyság cégeivel való remek együttműködéssel (British Telecom, British Petroleum, Tesco, Vodafone, GlaxoSmithKline Beecham) példálózva bizonygatta Szijjártó, hogy Magyarország mindenféle szempontból biztonságos hely. A külügyminiszter szerint Magyarország „nagyon befektetésbarát és nyitott ország”, a közvetlen befektetések aránya a bruttó hazai termékhez képest (GDP) Magyarországon a legmagasabb Közép-Európában, s az export aránya a GDP-hez képest majdnem száz százalék. Szijjártó szerint ráadásul rendkívül kedvező az adórendszerünk is a külföldi befektetők számára, különösen a gyártási szektorban.
A CNBC műsorvezetője azt a kérdést is feltette, hogy Szijjártó szerint mennyire felelős Magyarország a menekültellenes retorika terjedéséért és magáért a Brexitért.
A magyar külügyminiszter arról is beszélt, hogy amíg érzelmi alapú vita folyik a menekültválságról, addig nem lesz könnyű megoldást találni a problémára, mint mondta, „racionális gondolkodásra” lenne szükség.
Arról is kérdezték, hogy a jelenlegi működési struktúrájú Európai Unióban lesz-e helye Magyarországnak a jövőben. A miniszter erre azt válaszolta, hogy Magyarország természetesen Európához tartozik, és nagyon előnyös nekünk az uniós tagság, ugyanakkor az EU is jól jár Magyarország és a többi közép-európai állam tagságával, a piacaik megnyitásán keresztül.