Szacsvay László nagyon nincs jól, aggasztó dolgot mesél az állapotáról: Lerobbant az immunrendszerem

Szacsvay László több betegséggel küzd egyszerre, a tavalyi műtétjét idén meg kellett ismételni.

2025. november 12., 10:08

Szerző:

Szacsvay László is ott van a hot! magazin ma megjelent számának borítóján, és a vele készült interjú egyszerre nagyon szomorú is, de tartalmaz mégis rengeteg humort. A nemzet színésze a beszélgetésben említi felesége elvesztését, és az egészségi állapotáról is helyzetjelentést ad.

Szacsvay László nincs jól, meg kellett ismételni a műtétet

Szacsvay László 78 éves, és jelenleg sajnos több betegség kínozza egyszerre. A színész azt meséli, tavalyi sérvműtétjét idén meg kellett ismételni:

„Sérvműtétem volt; tavaly nyáron is volt egy, de az nem sikerült jól, így újból meg kellett műteni. Az elmúlt időszakban sokat dolgoztam, és nem vettem tudomást a fizikai korlátaimról, amire a szervezetem úgy válaszolt, hogy lerobbant az immunrendszerem. Fél éve kaptam egy övsömört. Ez egy nagyon szar betegség, ezt nem lehet szebben megfogalmazni. Valószínűleg belém szeretett, azért nem akar elhagyni. Nincs véletlenül egy jó ügyvédje? Válóperesre gondolok, aki elválasztana engem az övsömörömtől.”

A színész hozzáteszi, hogy április óta kínlódik ezzel a betegséggel, és az aggasztó egészségi állapotához hozzájön még a gyász is.

Szacsvay László már ezt mondja felesége elvesztéséről

Szacsvay László és Csicsay Claudia 1971-ben házasodtak össze, és a fotóművésznő 2023-ban hunyt el hosszú betegség után. Az interjúban szóba kerül a gyász fájdalma is.

„A volt-nincs és a magány nagyon fájó érzés. Múlik az idő, és vele együtt mi magunk is elmúlunk. A Jóisten, ha létezik egyáltalán, két dolgot szánt az embernek: az egyik a kutya, a másik a hirtelen halál. Ez alatt azt értem, hogy ne kelljen akár évtizedekig szenvednie senkinek. A feleségemnél az utolsó nyolc évet már szívesen kihagytam volna. Képzelheti, min mentünk keresztül, ha már ezt ki merem mondani. Mit is kérhetne szebbet az ember karácsonyra, mint szép halált? Boldog halált kívánok!”

– mondja Szacsvay László, aki az interjú szerint reménykedik abban, hogy egyszer még újra a színpadra állhat, de tisztában van vele, hogy ennek az esélye napról napra kisebb.

(Kiemelt kép: Fortepan/Szalay Zoltán)