Majoros Bence továbbjutott Tokióban

A fiatal magyar asztaliteniszező villámgyors játékban verte ellenfelét.

2021. július 24., 16:29

A 24 éves újonc magyar játékos 4-0 nyert Larbi Bouriah ellen. Majoros Bence debütálása az Olimpián tehát sikerrel zárult.  A pingpongosok ma kezdték a versenyzést. A magyar versenyző a győzelemmel a legjobb 48 közé jutott.

A játék mindössze 22 percig tartott. Az első szett után már borítékolható volt Majoros Bence győzelme. Algériai ellenfelének egyetlen poént engedett át csupán. A magyar csapat tagja végig irányította a mérkőzést. Az ellenfél öt pontnál többet nem tudott elnyerni egyetlen szettben sem Majoros Bence elől.

Az MTI tudósítása szerint, a 48 között a magyar asztaliteniszező ellenfele a dán Jonathan Groth lesz. A francia C'Chartres csapat játékosának sok sikert kívánunk a következő mérkőzésén is.

(Kiemelt kép: Az olimpiai öt karika Tokióban. Fotó: Norikazu Tateishi / Yomiuri / AFP)