"Aranyos" kajak-kenu vb

18 dobogós hellyel, hat elsővel, nyolc másodikkal és négy harmadikkal zárta a vb-t.

2021. szeptember 19., 17:41

A magyar versenyzők négy érme közül három arany. A koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnap délutáni, 5000 méteres döntőiben a küldöttség, 18 dobogós hellyel, hat elsővel, nyolc másodikkal és négy harmadikkal zárta a vb-t – írja az MTI.

A kajakosoknál, Kőhalmi Emese és Noé Bálint győzött, továbbá Adolf Balázs  is világbajnok lett, Kisbán Zsófia pedig másodikként ért célba a nőknél.
Az olimpiai számokat tekintve egy aranyat, négy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett Hüttner Csaba szövetségi kapitány csapata a dán fővárosban.

(Kiemelt kép: Az aranyérmes Noé Bálint (b) a kajak-kenu világbajnokság kajak egyesek férfi 5000 méteres versenyének döntőjében a koppenhágai Bagsvaerd-tavi versenypályán 2021. szeptember 19-én. Fotó: