NATO-főtitkár: a NATO nukleáris erejének célja a béke megőrzése

A NATO nukleáris elrettentő erejének alapvető célja a béke megőrzése és a szövetségesek elleni esetleges támadás megelőzése - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben, a tagországok védelmi minisztereinek kétnapos tanácskozását követően csütörtökön.

2022. október 13., 18:09

Szerző:

Jens Stoltenberg sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: „rendkívül távoliak” az olyan körülmények, amelyek között a katonai szövetségnek nukleáris fegyvert kellene bevetnie.

„Súlyos következményei lennének, ha Oroszország nukleáris fegyvert vagy bármilyen nukleáris eszközt alkalmazna Ukrajna ellen” – fogalmazott a NATO-főtitkár, majd hozzátette: az orosz nukleáris fenyegetés a legveszélyesebb és legfelelőtlenebb fenyegetőzés a hidegháború óta. Ilyen eszközök alkalmazása alapjaiban változtatná meg a konfliktus természetét – mutatott rá Stoltenberg.

(Fotó: AFP)

Donald Trump bejelentette: 30 %-os vámot vet ki az EU-termékekre. Szijjártó Péter szerint Donald Trump vámemelése újabb bizonyítéka annak, hogy az Európai Bizottság – élén Ursula von der Leyennel – képtelen megvédeni Európa gazdasági érdekeit.