A MÁV új végállomásra küldi a vonatokat: erre számíthatnak az utasok
A MÁV változtat a vonatok menetrendjén.
Szeptembertől nagyot változik a dunaújvárosi vonatok menetrendje: új végállomás, gyorsabb utazás és egyszerűbb átszállási lehetőségek várják az ingázókat az ígéretek szerint. A MÁV szerint ezzel sokak mindennapjai válhatnak kényelmesebbé, a kérdés már csak az, hogy az utasok mennyire érzik majd a különbséget.
Ha valaki gyakran ül vonatra Dunaújváros és Budapest között, érdemes lesz bevésnie a naptárba szeptember 1-jét, a MÁV ugyanis teljesen átszabja a Z42-es zónázó vonatok menetrendjét és végállomását, ami a cég szerint nemcsak gyorsabb, hanem áttekinthetőbb közlekedést is eredményez majd.
A MÁV ezért tartotta indokoltnak a módosításokat
Ahogyan az Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatójának Facebook-bejegyzéséből kiderült, a legnagyobb változás az lesz, hogy a vonatok mostantól nem a Budapest-Déli pályaudvarra futnak be, hanem Kőbánya-Kispestre. Vagyis a belváros helyett inkább a dél-pesti régióhoz kerülnek közelebb az utasok, ami első hallásra szokatlanul hangozhat, de a vasúttársaság szerint ez kifejezetten logikus lépés. Innen ugyanis sokkal könnyebb csatlakozni az M3-as metróhoz, a repülőtér felé vezető vonalakhoz, illetve a keleti országrészbe (Debrecen, Nyíregyháza, Szeged, Kecskemét, Szolnok) induló járatokhoz.
Az újítás a menetidőben is érzékelhető. A MÁV számításai szerint Dunaújváros és Kelenföld között átlagosan 24 perccel rövidül az út, így a vonatok naponta tizenhatszor, alig több mint egy óra alatt érik el a fővárost. Aki rendszeresen utazik ezen a vonalon, pontosan tudja: fél óra mínusz valóban sokat számít, különösen a napi rutin során.
A rövidebb menetidő nemcsak a menetrend optimalizálásának köszönhető, hanem a felújított pályaszakaszoknak és a korszerű FLIRT motorvonatoknak is. Ezek akár 160 km/órás sebességgel is képesek száguldani, ami azért még mindig ritka látvány a magyar vasút esetében.
A MÁV bizakodó: szerintük mind a dél-pesti régióban élők, mind a délnyugati településekről naponta ingázók nyerni fognak az új rendszerrel. Az időnyereség mellett a jobb átszállási lehetőségeket is hangsúlyozzák, különösen azok számára, akiknek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér vagy az M3-as metró a végső úti célja.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Abdullah Unver / ANADOLU AGENCY / Anadolu via AFP)









