Hétvégi közlekedési káosz Budapesten: emiatt lesznek lezárások szombat délután és vasárnap, hídlezárás is lesz
Budapest belvárosában több helyen is lezárások lesznek egészen vasárnap estig.
Lezárások teszik kalandosabbá a közlekedést Budapesten a hétvégén. Futóverseny, konkrétan a 40. Spar Maraton miatt van-lesz ideiglenes forgalomkorlátozás 2025. október 13-ig a belvárosban, tájékoztat a police.hu.
Lezárások Budapesten, a következőkre kell figyelni
A következő lezárásokat jelentette be a rendőrség szombatra és vasárnapra. Ez azt jelenti, hogy a belváros rengeteg pontján nem lehet majd áthaladni autóval, és ideiglenes lezárások esetleg a tömegközlekedésre is hatással lehetnek. A lényeg, hogy a Duna mentén, a folyóval párhuzamosan haladó rakpartok-utcák lesznek lezárva az Árpád-híd és a Kopaszi-gát között. Ha tehát ön keresztezné a Dunát a hétvégén, vegye figyelembe, hogy ha pont akkor halad arra a futóverseny, akkor megakasztják majd.
A következő helyszíneket érintik a lezárások:
- Lezárják 2025. október 10-én 9 órától október 12-én 20 óráig a Budapest XI., Pázmány Péter sétányt a Műegyetem rakpart és a Dombóvári út között;
- 2025. október 11-én 11 óra 40 perctől 17 óra 30 percig a Budapest XI., Műegyetem rakpartot az Egry József utcai felhajtó és a Pázmány Péter sétány között;
- 2025. október 11-én 12 órától 14 óra 30 percig a Budapest XI., Egry József utcai felhajtót a Műegyetem rakpart és a Budai alsó rakpart között;
- 2025. október 12-én 6 órától 13 óráig a Budapest I., II. és XI., Budai alsó rakpartot a Pázmány Péter sétány és az Üstökös utca között; valamint
- 2025. október 12-én 7 órától 15 óra 45 percig a Budapest V., IX. és XIII.,Pesti alsó rakpartot a Közraktár utca és a Dráva utcai lehajtó között.
Lezárások lesznek holnap, azaz vasárnap, azaz 2025. október 12-én továbbá 9 óra 20 perctől 15 óra 45 percig a következő helyeken a belvárosban:
- lezárják a Fővám teret a Szabadság híd és a Közraktár utca között;
- a Szabadság híd déli forgalmi sávját és a villamospályát;
- Szent Gellért teret a Műegyetem rakpart és a Szabadság híd között; valamint
- a Műegyetem rakpartot a Szent Gellért tér és a Pázmány Péter sétány között.
Szintén vasárnap délelőtt, azaz 2025. október 12-én 9 óra 5 perctől 11 óra 30 percig szakaszosan és időszakosan a futók elhaladásának idejére lezárják a következő helyeket, köztük a Lánchidat is:
- lezárják az Alagút utcát;
- az Andrássy utat az Oktogon és a Bajcsy-Zsilinszky út között;
- az Apród utcát az Attila út és az Ybl Miklós tér között;
- az Attila utat az Alagút utca és az Apród utca között;
- a Clark Ádám teret;
- a Lánchidat;
- a Széchenyi István teret;
- a Várkert rakpartot az Ybl Miklós tér és Döbrentei tér között;
- az Ybl Miklós teret;
- a Bajcsy-Zsilinszky utat a József Attila utca és az Alkotmány utca között;
- az Eötvös teret;
- a József Attila utcát a Széchenyi István tér és a Bajcsy-Zsilinszky út között; valamint
- a Dombóvári út vasút felőli forgalmi sávokat a Pázmány Péter sétány és a Fehérvári út között.
Ezen kívül megállni is tilos az érintett helyszíneken – a parkolási tilalomra vonatkozó teljes és pontos listát szintén megtalálható a police.hu-n itt.
(Kiemelt kép: 168.hu/Gyulai Bence)









