Döntős női junior kézilabdacsapatunk a vb-n

Ellenfelünk Norvégia lesz vasárnap.

2022. július 1., 22:36

A magyar női junior kézilabda-válogatott 33-25-re legyőzte Svédországot a korosztályos világbajnokság pénteki elődöntőjében, Celjében.

Az irányító Kukely Annát kisebb sérülés miatt nélkülöző magyarok 4-3 után a 23. percben vezettek ismét (11-10), a szünetben pedig 15-14-es előnyben voltak. A második félidő is rendkívül szorosan alakult, eleinte nem tudott ellépni a címvédő, de az utolsó tíz percben remek védekezéssel és pontos támadójátékkal 10-2-es sorozatot produkált, ezzel eldöntötte a meccset.

Farkas Johanna 11, Ballai Borbála hat, Besszer Borbála négy góllal, Bukovszky Anna nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A magyar együttes ellenfele Norvégia lesz a vasárnap 17.30-kor kezdődő fináléban.

Ifj. Kiss Szilád szövetségi edző csapata a csoportkörben Egyiptomot 39-20-ra, az Egyesült Államokat 46-5-re, Lengyelországot 30-16-ra verte, a középdöntőben Svájcot 40-23-ra, Horvátországot 29-17-re győzte le, a negyeddöntőben pedig 30-26-ra nyert Dánia ellen.
A mostani a 23. női junior-világbajnokság, a magyarok korábban egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek.

(Kiemelt kép forrása: Magyar Kézilabdaszövetség, Damir Sencar)